GLAS OCH KERAMIK / Glas / Shotglas 6798033
*
nr 679 8033
Shotglas
12 st, 1950-tal, Färgade
Utrop:
100 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 31 januari 2011
kl 17:15:44
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/1 00:34:45
1
150 kr
27/1 21:41:45
2
150 kr
31/1 11:06:11
3
Vinnande bud
- Tema
31 jan
50-tal
På Metropols 50-talsauktion samlar vi vackra och spännade former från 50-talet.
Läs mer om 50-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färgade glas shotglas
-
7043 Assietter
12 st, grönt glas. Diameter: 21 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:40
-
7085 Bonbonjär
+ skål, Böhmen. Höjd: 12-15 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:53
-
7005 Glas
Gunnel Nyman (1909-1948), Notsjö, Finland, GN23, 1..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:55
-
7142 Glasservisdelar
ca 65 delar. Höjd: 7-30 cm
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:09
-
6022 Glasservisdelar
Iittala Ultima Thule, 20 delar. Höjd: 7-12/22 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:14
-
7090 Glasservisdelar
Kosta, 55 delar, ca, Fontän, design: Vicke Lindstr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:07
*
Shotglas
Läs mer om 50-tal
nr 679 8033
Shotglas
12 st, 1950-tal, Färgade
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 31 januari 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/1 00:34:45 | 1 | 150 kr |
27/1 21:41:45 | 2 | 150 kr |
31/1 11:06:11 | 3 | Vinnande bud |
- Tema
31 jan
50-tal
PÃ¥ Metropols 50-talsauktion samlar vi vackra och spännade former frÃ¥n 50-talet.Läs mer om 50-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färgade glas shotglas
-
7043 Assietter
12 st, grönt glas. Diameter: 21 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:40 -
7085 Bonbonjär
+ skål, Böhmen. Höjd: 12-15 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:53 -
7005 Glas
Gunnel Nyman (1909-1948), Notsjö, Finland, GN23, 1..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:55
-
7142 Glasservisdelar
ca 65 delar. Höjd: 7-30 cm
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:09 -
6022 Glasservisdelar
Iittala Ultima Thule, 20 delar. Höjd: 7-12/22 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:14 -
7090 Glasservisdelar
Kosta, 55 delar, ca, Fontän, design: Vicke Lindstr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:07